6 Eylül 2010

SCRAP PAPER KİT (FREEBİE)

Uzunnn bir aradan sonra döndüm.. Havanın aşırı sıcaklarından başımı kaldırabildiğim zamanlarda yeni bir program öğrenme çabasındaydım hep.. Grafik tasarım programları her zaman çok ilgimi çekmiştir..Saatlerce bilgisayar başında deneye yanıla, sile, düzelte birşeyler öğrendim kendimce.. Dikkat ederseniz bu sayfadaki çalışmalarım hep kağıtlar ve desenler üzerine.. Bu çalışmanın adı Digitalscrapbooking arkadaşlar.. Digital Fotoğraf makinasıyla çektiğiniz resimlerden faydalanıyorsunuz..

Son bir yıldır bu kağıtlardan ve elementlerden layout ve header çalışmaları yayınlıyordum. Ancak bir başkasının yapmış olduğu kağıtları ve materyalleri kullanmak açıkçası içime sinmiyordu.. İşte şimdi öğrendiğim programla, bu kağıtların ve elementlerinin nasıl yapıldığını ite kaka öğrenerek (tam değil daha) ilk yaptığım kağıt kitlerini yayınlıyorum.. Türkiye'de bu tarz çalışmaya hiç raslamadım daha.. yani bu çalışmayı yapıp yayınlayan bir blog arkadaşım olmadı.. Daha çok İngiltere, Fransa, Almanya, Polonya, İtalya ve adını sayamayacağım kadar ülkelerde almış başını gidiyor bu çalışma.. Daha çok bu çalışmayı ticari kazanç elde etmek için yapıyorlar..( Bu ticari alanların ne olduğunu tam olarak bilmiyorum daha) Yani tüm blogların bir de shop ları var satış yapmak için.. Benim ticari bir kazanç elde etmem için çok çok çalışmaya ihtiyacım var tabi.. Ama neden olmasın değil mi?.. Blogunu takip ettiğim bir çok arkadaşa mail ve yorum yoluyla mesaj bırakıp , bu çalışmaların hangi programlarla ve nasıl yapıldığını sordum.. Evet belki inanmayacaksınız ama hiçbiri bilgi vermeye yanaşmadı.. sadece biri dışında..

http://mystiquedesigns.blogspot.com/ (Brydka-İngiltere)) arkadaşım dan iki mail geldi bana. Bana öğretemeyeceğini (zor olduğu için) yazmış. Ama yardımcı olması açısından bir video linkini yollamayı da ihmal etmemiş..) Youtube Türkiye yasaklı olduğu için görüntüleyemedim tabi. Sadece video başlığından bu çalışmaların hangi programla yapıldığını öğrenmiş oldum.. Benim için çok büyük bir kazançtı.. Brydka arkadaşıma burdan çok teşekkür ediyorum.. Gözlerim çıkana kadar uğraşıp birşeyleryapmaya çalıştım.. Belki benim gibi ilgi duyan arkadaşlarım olabilir...Çok profesyonelce olmadı ama, birçok yapan kişiyle kıyas yaptığım zaman güzel iş çıkardığımı düşünüyorum.. Çok farklı tarzlarda çalışılıyor.. Henüz en basitini yaptım... sanırım 1-2 yılımı alacak öğrenmem.. Eleştirileriniz, bu konudaki bilgileriniz bana ilham verecektir bundan emin olun.. Bu kağıtları dowload etmek isterseniz aşağıda linkten indirebilirsiniz....

KİANA SCRAP PAPER.rar


2 yorum:

MARİFETLİYİZBİSZSCRAP dedi ki...

MERHABALA KİANA ABLACIM ÇOK ÖZLEDİK SENİ DÜNE KADAR YAZI EKLEMEDİĞİNİ GÖRÜNCE TATİLE ÇIKTIĞINI DÜŞÜNDÜM AMA BU SÜRE ZARFINDA NE KADAR ÇOK ÇALIŞMIŞSIN MEĞER. GÜZEL KAĞITLAR ÇIKARMIŞSIN ŞİMDİ İNDİRİYORUM.BAŞARILAR DİLİYORUM. BENDE ŞİMDİDEN LAYOUT VE HEADER İSTEĞİ ALDIM BİTTİ TESLİM ETTİM

zehra50.blogspot
ve nurselin pasta evi.blogspot

aselbeliz dedi ki...

İyi günler;
Açıkçası bloğunuzu gördüğümde Digital Scrapbooking ile ilgili Türkçe bir blogla karşılaştığım için çok şaşırdım ve mutlu oldum. Ben de yaklaşık bir bir buçuk aydır ilgilenmeye başladım ve sizinde dediğiniz gibi sitelerin hepsi yabancı ülkelere ait. Ben de kullanılan programın ismini merak ediyorum ve ismini öğrenebilirsem çok mutlu olacağım :)